„Na Hochfichtu nadále panují velmi dobré podmínky pro lyžování. Toho chceme využít, a proto od soboty zprovozníme kompletně celý areál včetně druhého nástupního místa ve Schwarzenbergu. To znamená, že pojedou všechny lanovky a vleky a návštěvníci budou mít k dispozici přes 20 km sjezdových tratí,“ uvedl jednatel skiareálu Hochficht Gerald Paschinger.

Už ale začala sezona a ten, kdo se o víkendu na Hochficht vypraví, musí počítat s tím, že se lyžuje za plné jízdné. Skipasy zakoupíte nejvýhodněji online přes webové stránky v češtině. Jednodenní skipas pro dospělého vyjde na 52 €, dítě zaplatí 26 € a malé děti do 6 let lyžují za 4 €. Při nákupu na pokladně jsou hodinové skipasy a 1denní skipas o 3 € dražší.

Ilustrační foto.
Skibusy svezou lyžaře na Šumavu i letos. Kdo je využije, dostane slevu na skipas

Hochficht je v provozu každý den od 8.30 do 16.00 a na pokladně, v půjčovně lyží i restauracích se díky českému personálu domluvíte i bez znalosti němčiny.

Na své si na rakouské části Šumavy přijdou také běžkaři. Oblíbený areál Schöneben u hraničního přechodu Zadní Zvonková, který hlásí 30 – 40 cm přírodního sněhu a přes 50 km upravovaných tratí. Za vstup na ně zaplatí dospělá osoba 6 €, děti do 15 let jsou zdarma.