Na Lipně mají kolem půl metru sněhu, stejně tak na Zadově. Lyžuje se i na Kvildě, v Nových Hutích nebo na Libínském Sedle, pěkně to sviští i na Hochfichtu a Sternsteinu. A jarní víkend si užijí i běžkaři, kteří vyrazí na Šumavu.

„V provozu máme stále obě skikrosové dráhy i s tunelem, ty si lyžaři pochvalují,“ hlásí z Lipna Jiří Falout. „Lyžování bychom chtěli udržet až do konce března, pokud počasí dovolí. Otevřen je také Foxpark lišáka Foxe, dětské výukové hřiště s pojízdnými koberci, kam je vstup zdarma. Lyžuje se za mimosezónní ceny a s kartou hosta Lipno.card je skipas ještě výhodnější."

Lanovky se na Lipně rozjíždějí denně od 8.30 do 16.00 a večer se lyžuje od 18.00 do 21.00.

„U nás v sobotu slavíme sto dnů provozu, budou soutěže pro děti nebo živá hudba,“ zve Petr Vondraš ze Zadova. I on doufá, že svahy tam udrží sjízdné celý březen. "Areál Kobyla bychom rádi měli otevřený až do konce března, zabránit tomu může jen teplé a deštivé počasí. Na Churáňově a na Nových Hutích se ale tento víkend lyžuje naposledy."

Čerstvý sníh spolu s mrazivými teplotami tento týden výrazně zlepšil kvalitu sjezdovek na Hochfichtu na rakouské straně Šumavy, ty jsou podle provozovatelů areálu hlavně v dopoledních hodinách ve výborném stavu. "Na tento víkend a příští týden, který bude posledním v této vydařené lyžařské sezóně, je hlášeno slunečné počasí, které je ideální lyžařskou pozvánkou“, řekl Gerald Paschinger, ředitel skiareálu Hochficht.

„Čerstvý přírodní sníh, který napadl v posledních dnech, výrazně zlepšil podmínky pro lyžování. Vítr u nás není tak silný, protože sjezdovky jsou orientované na závětrnou východní stranu (vítr vane od západu). Na sobotu a neděli je hlášeno slunečné počasí s příjemnými jarními teplotami“, doplňuje Leo Hartl, provozní vedoucí skiareálu Sternstein, ve kterém se už lyžuje na téměř prázdných sjezdovkách a během pracovních dní za výhodnější ceny. Posledním dnem letošní zimní sezóny tam bude také neděle 24. března

Ani běžkaři výstroj uklízet nemusejí

Bílá stopa je zatím v dobrém stavu v okolí Kvildy, na Churáňovsku i mezi Borovou Ladou a Bučinou na trase přes Knížecí Pláně. Na Schönebenu na rakouské straně Šumavy je denně upravováno 53 km stop, Sternstein i stopy na Lipensku už jsou ale mimo provoz.