„Stromy tu v okolí padají v lese a hlavně na dráty,“ informoval v úterý starosta Přední Výtoně Jan Bittner. „Na Tomáši obnovení dodávky proudu bude zřejmě ještě trvat, protože na trase směrem z Nové Pece je toho moc, v té příhraniční oblasti jsou bez elektřiny.“ Dobrovolní hasiči Přední Výtoně ještě dnes ráno odstraňovali stromy z místních komunikací, ale v samotné obci elektrický proud už jde. „Domluvili jsme se společností E.ON, aby nás připojili z Frymburka, takže dnes už fungujeme. Včera tu proud nešel celý den až asi do 16.30 hodin,“ líčil starosta. „Místnímu obchodu při bezproudí vypomáhají naši hasiči se svou elektrocentrálou. Jinak nám stromy napadaly na cyklostezku, je celá zapadaná.“

U Velešína.
V části Velešína jsou lidé stále bez elektrického proudu

Křemežsko vichr dramaticky nezasáhl. „Takže jsme tu celkem beze škod,“ řekl starosta Křemže Josef Troup. „V zástavbě žádné stromy nepadly, jenom drobnosti jako tašky a v Chlumu spadl sloup Telecomu na silnici. A zajímavé bylo, že v Mříči odnesl vítr jednomu stavebníkovi plastikovou vanu septiku pět set metrů daleko nahoru do kopce a z kopce a k tomu i přes plot,“ kroutí nad tím hlavou.

Drážní hasiči likvidují škody na Těchorazu ve Vyšším Brodě na trati z Rybníka do Lipna nad Vltavou.
SLEDOVALI JSME: Bouře v Česku slábne. ČEZ odvolal kalamitní stav

V Rožmitále na Šumavě v pondělí zažili několik nedlouhých výpadků proudu, jednou vypadl i v úterý, ale nic horšího se tam nestalo. V okolí spadlo několik stromů, které likvidovali hasiči a pracovníci obce.