Podle ní stojí výtvarné umění nad slovy a má dozajista pravdu. Jak totiž popsat obraz? Pod jakýmkoliv příměrem si totiž každý druhý člověk představí něco jiného. Nejlepším v tomto smyslu je zkrátka obrazy vidět. Zvláště olejomalby Evy Chudové, protože jak ona sama uvádí, předává skrze ně energii. Někdo může tuto energii nazývat božskou, někdo vesmírnou, někdo se prostě jen pokochá barevností a zvláštní atmosférou všech obrazů.

Každý z návštěvníků výstavy ve velešínské galerii U Jakuba má možnost až do poloviny května přijít a poznat sám, jak by tento stav nazval. Jde jen o to postavit se před plátna bez předsudků a očekávání. Jak sama malířka doporučuje, před obrazem, který dotyčného osloví nejvíce, je vhodné postát alespoň tři minuty. „Já znám Evu Chudovou asi šest let a mám už od ní doma jeden obraz," sdělila Deníku jedna z návštěvnic Jitka Rossmannová z Českých Budějovic s tím, že energii z obrazů cítí a těžko ji dokáže popsat slovy.

Eva Chudová se už dříve věnovala kineziologii a s malováním začala po velmi traumatickém životním zážitku, po skonu jejího tehdy patnáctiletého syna.