Třídenní Talent Akademie, která začala v úterý, nabídla vybraným studentům v krajském městě i okolí sérii přednášek, exkurzí a setkání se zajímavými lidmi.

Všem se akce líbila. „Hodně jsem si užil setkání s Janem Svěrákem, který mi přišel hodně inspirativní. S Václavem Moravcem to taky bylo super. Od Karla Rodena jsem se dozvěděl, že v mládí nechtěl hrát,“ rozpovídal se student z prvního ročníku třeboňského gymnázia Ondřej Pešek.

Setkání s osobnostmi obohatilo i Sandru Báčkovou ze sexty. „Moje očekávání se nadmíru splnilo. Stojí to zato, dozvědět se informace nad rámec výuky,“ vyzdvihla studentka vltavotýnského gymnázia.

Závěrečným setkáním provázel ředitel Gymnázia Česká Antonín Sekyrka, nechyběl zakladatel Talent Akademie Martin Kuba. „Jarní běh jsme zaměřili na oblast bohemistiky a historie. Snažili jsme se přivézt dětem do Budějovic co nejznámější osobnosti ve svých oborech, kteří přesahují se svými úspěchy hranice kraje i republiky,“ řekl Martin Kuba, který chce, aby i další program byl pro studenty pestrý: „Budeme asi připravovat další běh na podzim tohoto roku. Jsme moc rádi, že se akademie povedla a že program byl pro studenty letos přínosný.“