Tělocvična je totiž úplně nová. A to se vším všudy. Obci se podařilo dotáhnout do konce několikaměsíční rekonstrukci.

„Děti jsou ohromené," má radost ředitelka školy Eva Luštická. „Všichni říkají, že se jim teď tělocvična zdá větší. Už se moc těší, až si v ní zacvičí!"

První zkouška mohla proběhnout už včera, ale vzhledem k tomu, že bylo venku ještě celkem hezky, vytáhli tělocvikáři děti ven. „V neděli si tu ale několik dětí v rámci veřejného prohlídky zrekonstruované tělocvičny zahrálo florbal. Také dostaly nové florbalové branky," dodala Eva Luštická.

Práce v tělocvičně odstartovaly v dubnu. Začalo se odstraněním starých parket. Ruku k dílu přiložili učni ze Střediska praktického vyučování. Nová sportovní podlaha splňuje parametry, které předepisují hygienické normy. „Je na dřevěném pružném roštu, takže je celoplošně odpružená," zmínila Eva Luštická.

Celková rekonstrukce vyšla obec na více než dva miliony korun. Do budoucna se ještě počítá s přístavbou sociálů. Velikým plusem budou například oddělené šatny pro chlapce a děvčata.

Obec Chvalšiny letos školství podporuje ze všech sil. Peníze investuje také do mateřinky. „V současnosti jsou ve školce vyměněná okna. Celý objekt se zatepluje. Vše by mělo být hotové do konce října," řekla ředitelka Eva Luštická.