„Kromě mrazivých dnů pod oněch pět stupňů bude v ČČK otevřeno navíc také každé pondělí a čtvrtek bez ohledu na noční teploty,“ sdělil starosta Českého Krumlova Dalibor Carda. „Rozšířením provozní doby reagujeme na aktuální potřeby klientů, chceme jim také umožnit více využít hygienického zázemí.“

Služba je pro lidi bez domova zdarma. Místnost je vybavena židlemi, stolem, k dispozici je WC a sprcha i kuchyňský kout, prostor je bezbariérový. „Jsou zde také k zapůjčení karimatky, spací pytle a deky,“ doplnila Ingrid Pechová, vedoucí Odboru sociálních věcí a zdravotnictví. „Příchozím poskytujeme teplé nápoje a základní potraviny a v případě potřeby i oblečení. Klienti jsou informováni o možnosti využití další sociální pomoci a poradenství ze strany sociálních pracovníků.“ Také si zde lidé z ulice mohou vyměnit oblečení za čisté, nebo si vyprat a usušit prádlo. Otevřeno je vždy od 20 do 8 hodin ráno. Pokud však v den otevření do 22 hodin nikdo nepřijde, je služba ve 22 hodin uzavřena.

Areál bývalé výrobny na okraji Blažkova v kratastru Omlenice.
Osadníci z Blažkova se bojí, že mají po klidu. Bude tam kovovýroba

Personálně službu zajišťuje Český červený kříž. Na místě je správce, a to bez ohledu na víkendy a na svátky, který klienty přijímá a poskytuje potřebnou pomoc. Pro přijetí se klient musí prokázat občanským průkazem, nesmí být agresivní a pod vlivem alkoholu či drog.

Službu denně využívá kolem osmi až 10 lidí, loňskou sezónu byla otevřena 31 nocí a byla využita 143krát.