Den cyklistiky

Kdy: Sobota, od 9 hodin
Kde: Lipno, Loučovice, Vyšší Brod
Za kolik: Zdarma (půjčovné kolo 194/283 Kč)
Proč přijít: V sobotu 4. května se na Lipně, v Loučovicích a ve Vyšším Brodě chystá velká sláva, slavnostní otevření cyklostezky Lipno nad Vltavou - Vyšší Brod. Na Lipně bude animační stan, kde najdete hry, soutěže a výtvarné dílničky s lišákem Foxem. Dozvíte se spoustu informací na akci Bezpečně na kole ve spolupráci s Českým červeným křížem a pojišťovnou Ministerstva vnitra. Pro ty, kteří přijedou bez kol, budou k zapůjčení na otestování nové stezky kola za super cenu. Půjčíte na Lipně, vrátíte ve Vyšším Brodě. Trekové a horské kolo za 283 Kč, dětské kolo za 194 Kč a helma bude vždycky zdarma. Začíná se v 9 hodin. Podrobný program najdete ZDE.

Další tipy, kam v okrese za kulturním vyžitím, najdete na webu města Český Krumlov ZDE.

Léto u Kuchařů - Marie Puttnerová a Martin Novák, Jakub König

Kdy: Sobota od 18 h
Kde: Hostinec U Kuchařů, Krasetín 62
Za kolik: 250 Kč
Proč přijít: Zpestřete si večer nejen hudbou, ale i dobrým jídlem a pitím v hostinci U Kuchařů. Marie Puttnerová již v Krásetíně vystupovala několikrát, proto její koncert nemůže chybět na programu Léta U Kuchuřachů ani letos. V duu s Martinem Novákem vám představí své debutové album Laila tov. Společně s Marií uslyšíme na společném pódiu Jakuba Königa. Ten na svých sólových koncertech mixuje klasické “písničkářské” hraní s akustickou kytarou, ambientní set plný převalujících se hlukových stěn, minimalistickou elektroniku a nebo také improvizaci a čtení z knih.

Zdroj: Youtube

Blinduro 500+

Kdy: Sobota a neděle
Kde: Lipno nad Vltavou
Za kolik: Diváci zdarma, pro závodníky vyprodáno, čekací listina ZDE https://www.blinduro.com/zavody/blinduro-500/
Proč přijít: Milujete kola, trošku bláta, terén, prostě správný cyklo adrenalin? Pak si nenechte ujít amatérské závody Blinduro 500+. Na start se mohou postavit všechny věkové kategorie od 15 let a pokud máte elektrokolo, nevadí! Přihlásit se můžete i do speciální kategorie s elektrokoly. Vše se odehrává v okolí Lipna nad Vltavou. Zázemí i doprovodný program se koná v Camping Lipno Modřín.

Provomájová benefice na Vítkově hrádku nalákala zástupy turistů. Podával se guláš z Hájovny, čepovalo se pivo z Rožmberku a o muziku se postaraly Zlatý skořápky.
Vítkův hrádek stále láká, i když nemá plošinu. Benefiční první máj se povedl

Májový jarmark na náměstí Svornosti

Kdy: Sobota 10-19, neděle 10-17
Kde: Náměstí Svornosti, Český Krumlov
Za kolik: Zdarma
Proč přijít: Těšit se můžete na ukázky řemesel, prodej drobných dárků a suvenýrů, ale také oblečení, keramiky či šperků. Najdete tu i něco na zub: grilované pokrmy, langoše, halušky, pražené mandle a oříšky, brambůrky, aj.

Gladiator Night Contender

Kdy: Sobota 14 h
Kde: Velimpex, Mirkovice 64
Za kolik: Zdarma
Proč přijít: Gladiator Night Contender - Den otevřených dveří v dřevovýrobě Velimpex. Přijďte v sobotu 4. května na den otevřených dveří do Velimpexu. Čeká vás prohlídka dřevovýroby, připraven je také zajímavý doprovodný program: amatérský turnaj Kickbox / MMA / Box (ve spolupráci s Gladiators GYM), kulturní program pro malé i velké, občerstvení

Moderní tváře Latránu | architektonická procházka

Kdy: Sobota od 15 hodin
Kde: Latrán čp. 1, Český Krumlov
Za kolik: Dobrovolné
Proč přijít: Během asi hodinové procházky od Latránu čp. 1 až po Latrán čp. 147 se seznámíte s historií ulice se zaměřením na změny, ke kterým zde došlo za posledních sto let. Sraz v 15 h před lazebnou (Latrán čp. 1, u Lazebnického mostu). Procházku povedou Tereza Štěpánová a Filip Hermann ze spolku Krumlovský baráky, který mapuje starou i moderní krumlovskou architekturu.

Živá hudba U Bejka - Kocourovo Kartáč

Kdy: Sobota od 19 h
Kde: Restaurant Bar U Bejka Linecká 41
Za kolik: Zdarma
Proč přijít: Kocourovo Kartáč, to je široké hudební spektrum, od country, folku přes pop, latinu až po rock, takže na své si přijde prakticky každý