Předchozí
1 z 6
Další

Zahájení Léta na plovárně Větřní

Program Plovárny Větřní na sezónu 2024Program Plovárny Větřní na sezónu 2024Zdroj: Město Větřní

Kdy: Pátek 24. května od 20 hodin
Kde: Plovárna Větřní
Za kolik: 250 Kč
Proč přijít: Zahrají kapely Vaťák (Kabát Revival) a Magma. Ve Větřní na tamním letním koupališti zahajují koncertem letní sezónu. Vstup do areálu je možný jednu hodinu před začátkem akce.

ZUŠ Open 2024

Z minulých ročníků ZUŠ Open v Českém Krumlově.Z minulých ročníků ZUŠ Open v Českém Krumlově.Zdroj: Deník/Zuzana Kyselová

Kdy: Pátek od 13 do 19 h
Kde: Náměstí Svornosti, Český Krumlov
Za kolik: Zdarma
Proč přijít: Krumlovská Základní umělecká škola se stěhuje na náměstí, a to v rámci letošnímu ročníku festivalu ZUŠ Open. Diváky čeká celodenní představení orchestrů, souborů i sólistů, tanečních skupin, dramatických souborů, výstava a také burza uměleckých prací žáků výtvarného oboru.

Tisk z výšky. Celodenní grafický workshop

Bývalý panský pivovar v Českém Krumlově se proměnil v Port 1560. Přes jeho nádvoří jde dojít z parkoviště pod poštou na Nové město a dál na Latrán.Bývalý panský pivovar v Českém Krumlově se proměnil v Port 1560. Přes jeho nádvoří jde dojít z parkoviště pod poštou na Nové město a dál na Latrán.Zdroj: Deník/Zuzana Gabajová

Kdy: Sobota nebo neděle, od 9 do 18 h
Kde: Port 1560, Český Krumlov
Za kolik: 1 400 Kč
Proč přijít: Workshop tisku z výšky (materiálový tisk, tisk z papírových matric) pod vedením Milana Starého, člena Sdružení českých umělců grafiků Hollar. Ilustrátor a grafik Milan Starý vás seznámí se základními principy umělecké grafiky, pomůže vám s vytvořením vlastní grafické matrice i s jejím tiskem. Domů tak budete odjíždět s jedinečným zážitkem i originálem, vlastním uměleckým dílem. Počet míst je omezen. Rezervujte na info@port1560.cz nebo telefonicky +420 775 733 462.

Cirkus TeTy. Akrobatické vystoupení s názvem Ke zdi

Zdroj: Café Bažantnice

Kdy: Sobota, 14.30 až 15 h
Kde: Café Bažantnice, Červený Dvůr 13
Za kolik: děti 50 Kč, dospělí 100 Kč
Proč přijít: V Café Bažantnice přivítají v sobotu 25. května Cirkus TeTy a jejich akrobatické vystoupení Ke Zdi – light verzi (okolo 20 minut) a následně workshop, kde si budete moci vyzkoušet zavěšení na šále.

Jedlinský & Fischer Duo

U Kuchařů v sobotu hraje Jedlinský & Fischer Duo.U Kuchařů v sobotu hraje Jedlinský & Fischer Duo.Zdroj: Se svolením pořadatele

Kdy: Sobota od 18 h
Kde: U Kuchařů, Krasetín 62
Za kolik: 250 Kč
Proč přijít: Jedlinský & Fischer Duo - tato energická dvojice překračuje s lehkostí hranice hudebních žánrů a přináší strhující spojení world music, klasické hudby a jazzu. V jedinečných barvách zvuku houslí a akordeonu uslyšíte vlivy balkánské, židovské, irské, skotské, romské i mnohé další. Zpestřete si večer nejen hudbou, ale i dobrým jídlem a pitím v hostinci U Kuchařů. Vstupenky k dostání pouze na místě za cenu 250 Kč.

Hudba na zámku

Na 23 koncertů přišlo 21 200 návštěvníků. Koncert v Maškarním sále.Koncert v Maškarním sále. llustrační fotoZdroj: Archiv MHF

Kdy: Sobota od 18.30
Kde: Maškarní sál, Zámek Český Krumlov, IV. Nádvoří
Za kolik: Zdarma
Proč přijít: Vystoupení se koná u příležitosti 50. výročí od založení diplomatických vztahů mezi Thajským královstvím a Českou republikou. Vstupné zdarma, počet míst omezen - rezervace na e-mailu: srisurath.s@mfa.go.th.