Oblíbený letní festival Hrady CZ přivede o víkendu do Rožmberku mraky návštěvníků. Na objízdné trase směrem od Českého Krumlova přes Větrnou a z druhé strany od Vyššího Brodu přes Hrudkov bude tedy pořádně rušno. Do samotného města již tradičně návštěvníci s auty nesmí. Festival se koná nahoře nad městem. „Pro ty, pro něž bude obtížné do areálu dojít pěšky, jsme smluvili dopravu taxíky,“ dodala Lenka Schwarzová, starostka Rožmberka. „Dopravní obslužnost na festival jsme zajišťovali společně s pořádající agenturou, policií a odborem dopravy. Zhotovila jsem také cedulky pro obyvatele Přízeře, aby nebyli během akce omezováni. Rovněž jsme řešili průjezdnost v místě, kde se u Přízeřu sesunula historická zeď.“

Čili silnice vedoucí z Rožmberku do kopce k festivalovému areálu bude určena pouze pro pěší a vjezd automobilů na ni bude zakázán. Autem je tedy třeba na festival jet přes Větrnou nebo Hrudkov.

Při příjezdu od Českého Krumlova odbočíte z hlavní silnice č. 160 v obci Nahořany doprava na silnici č. 1622 a ve Větrné pod Malšínem uhnete doleva na silnici č. 1602, po které přes Přízeř přijedete až na parkoviště u festivalového areálu.

Při cestě z opačného směru od Vyššího Brodu pojedete opět po silnici 3. třídy č. 1623 přes Hrudkov, která vás dovede až na parkoviště u festivalového areálu.

Pro každou z příjezdových tras je určený samostatný vjezd na parkoviště z příslušného směru, aby se přijíždějící automobily nekřížily. Obě příjezdové trasy budou dobře a zřetelně značené dopravními značkami.

„I když je vše organizováno tak, aby se doprava co nejvíce urychlila,“ říká Klára Bobková z pořádající agentury. „Je lepší přijet s dostatečným časovým předstihem.“ Festivalový areál se v pátek otevírá již v 15.30 hodin a v sobotu od 10 hodin.

„V minulých ročnících vždy všechno klapalo, jak mělo,“ říká starostka Lenka Schwarzová. „Doufám, že tomu tak bude i tentokrát. Domluvili jsme s ČEVAKem zásobování obce i festivalu vodou, pokud to bude potřeba. Město totiž bude zásobovat vodou několikanásobně větší množství lidí. Také jsme rozmístili po městě a směrem k areálu dalších asi patnáct popelnic a veřejné WC zásobili množstvím toaletního papíru. Vždyť průměrná návštěvnost festivalu se pohybuje kolem 12000 lidí.“