Téměř sedmdesát tisíc korun měsíčně si může vydělat vyučený instalatér, který kývna na nabídku, kterou zprostředkovává krumlovský úřad práce. Je to nejvyšší plat, který na svém portálu upcr.cz nabízí, a k němu dalších více než čtyři tisíce míst.

Za nimi následují stavební a provozní elektrikáři a svářeči s 56 tisíci, lékaři dosáhnou na nástupní plat 50 tisíc korun.

Ilustrační foto.
Nezaměstnanost v kraji setrvala v září na 1,9 procentech

Naproti tomu mzdové nabídky pro nekvalifikované pracovní pozice typu hlídače parkovišť, doplňovače zboží nebo manipulačního dělníka ve výrobě se pohybují kolem 13 tisíc korun.

Krumlovsko se v září zařadilo mezi pětadvacet okresů, kde nezaměstnanost v září stoupla, ve většině okresů v Česku, v 55, naopak poklesla. „Český Krumlov zaznamenal čtvrtý nejvyšší nárůst nezaměstnanosti,“ poznamenala mluvčí Úřadu práce Kateřina Beránková.

Bus-stop u Chvalšinské silnice.
Zájezdové autobusy Krumlovu přinesly pěkné peníze

Pokud jde o lidi se zdravotním postižením, ti mezi 1176 uchazeči na Krumlovsku tvoří zhruba 15 procent, je jich 184. Podporu v nezaměstnanosti v září pobíralo 434 lidí, tedy něco málo přes třetinu.

Okresní nej
Nejvyšší nezaměstnanost:
1. Mojné 0,0 %
2. Mirkovice 0,7 %
3. Přední Výtoň 0,8 %
Nejnižší nezaměstnanost:
1. Hořice na Š. 5,9 %
2. Polná na Š. 8,8
3. Pohorská Ves 8,9 %
Okres Č. Krumlov: 2,6 %
Jihočeský Kraj: 2,4 %
Česká republika: 2,7 %
V okrese připadá 0,3 nezaměstnaného na jedno volné pracovní místo. Celkem je v okrese evidováno 1176 uchazečů na 4033 volných míst.