Zkrácený název Festival Český Krumlov začal na novém webu nyní používat MHF a představil novou vizuální identitu spojenou s jubilejním 30. ročníkem.

Třicítkou prostupující různé hudební nástroje poukazují na pestrost dramaturgie. Za novým grafickým designem stojí společnost Inveo specializující se na e-commerce od roku 2009. Umělecká ředitelka festivalu Gabrie Boháčová oživení vizuálu, k němuž byl jeden z impulzů 30. ročník, komentuje: „Můžeme říct, že jsme si novou vizuální identitu nadělili jako dárek k tak významnému jubileu. V průběhu našich kampaní, které plánujeme realizovat, se na vizuálech vystřídá v ob᠆jetí třicítky 10 hudebních nástrojů. Vizuály budou samozřejmě postavené také na českých i zahraničních uměl᠆cích, kteří na festivalu v období od 16. července do 7. srp᠆na vystoupí,“ říká umělecká ředitelka festivalu Gabriela Boháčová.

Jihočeské hraniční přechody s Rakouskem. Ilustrační foto.
Pendleři jsou rádi. Jejich povinné testování při cestě do Rakouska se odkládá

Od roku 1992 zní na Mezinárodním hudebním festivalu Český Krumlov hudba od 15. až po 21. století. Za třicetiletou historii festivalu na pódiích v Českém Krumlově a okolí stanulo více než 12,5 tisíce umělců ze 40 zemí světa. Mezi nimi byly i velké kulturní ikony jako například operní pěvci Plácido Domingo, Jonas Kaufmann, Renée Fleming, ale i Karel Gott nebo operní pěvkyně Dagmar Pecková. Festival navštíví každoročně okolo 20 tisíc lidí.

Letos festival připadá na 16. července až 7. srpna. Mluvčí festivalu Lucie Herberová láká: „Myslím, že se mají návštěvníci opravdu na co těšit. Jubilejní 30. ročník bude plný hvězdných jmen a nápadité scénografie. Pořadatelé věří, že do léta bude situace příznivější, a proto plánují podle Lucie Herberové s plným nasazením. „Dramaturgie festivalu je kompletní,“ dodává. Diváci se mohu těšit na několik vynikajících zahraničních a českých umělců a těles. Z 29. ročníku se na letošní léto přesunuly koncerty s houslistkou Leticii Moreno , jazzovým bubeníkem Billy Cobhamem a tenoristou José Curou.