Dokladem toho může být i umístění Českého Krumlova v krajské soutěži obcí v třídění odpadů s titulem My třídit umíme 2010.

V kategorii měst nad sedm tisíc obyvatel obsadilo město druhou příčku a získalo jako odměnu poukaz na výrobky z recyklovaných plastů v hodnotě patnácti tisíc korun. Co za tuto částku a pro koho nakoupí?

„Většinou jsou to poukázky na mobiliář a městské zařízení z recyklovaných plastů. Předběžně už jsme si v katalogu vybrali a pravděpodobně objednáme nějaké hezké lavičky,“ doplnila v pátek místostarostka Jitka Zikmundová, která ve čtvrtek převzala za město ocenění v Českých Budějovicích.

První místo v téže kategorii obsadil Písek. V kategorii měst a obcí od dvou do sedmi tisíc obyvatel zvítězila Křemže.

„V rámci letní soutěže ve sběru plastů sesbíraly zúčastněné obce od července do září celkem 1410 tun plastu, který šel do dalšího zpracování,“ doplnila v pátek Lenka Pravdová, regionální manažerka společnosti EKO-KOM.

Předávání cen se odehrávalo společně s vernisáží výstavy znaků měst a obcí vytvořených školáky z odpadních materiálů. Z vystavených znaků měst a obcí v krajském kole zvítězil znak obce Žabovřesky.