Jedna z tříkrálových skupinek se v sobotu odpoledne vydala na koledu po vesnici Výheň. Vítr dětem mával s plášti a útočil na papírové koruny, ale skupinku tří králů vedenou Danou Troupovou nic od jejich poslání neodradilo. Osmiletý Štěpán Troup, jedenáctiletá Nela Krázlová, o rok starší Natálie Kovářová i pětiletá Rozárka Troupová si z počasí nic nedělali. „Já takhle chodím po vsi už od začátku, tedy několik let,“ říkala Nela. „A já chodím nejenom po Výhni, ale také v Netřebicích,“ dodala Natálie. „Baví nás to,“ shodly se děti. „Lidi nás znají, tak jsou na nás hodní a otevřou nám všude.“ „Tady se na nás lidi těší,“ dodala s úsměvem Dana Troupová.

V sobotu se zapečetěnými kasičkami Charity zvonily u dveří tříkrálové skupinky ve Výhni nebo Dolním Třeboníně, v neděli pak v Netřebicích či Pohorské Vsi. O příštím víkendu mohou koledníky očekávat obyvatelé Kaplice. Skupiny charitativní Tříkrálové sbírky ale v příštích dnech budou k vidění také v mnoha dalších vesnicích či městech.

Na Kaplicku Tříkrálovou sbírku pořádá Charita Kaplice. Tam letos poputuje výtěžek ze sbírky na rozvoj a zkvalitnění jejích sociálních služeb, které jsou poskytovány lidem v Kaplici a přilehlých obcích. To znamená především na zajištění provozních nákladů charitní pečovatelské služby, na rozvoj práce s mládeží v nízkoprahových zařízeních a zlepšení dostupnosti služeb pro osoby se zdravotním postižením.