Už příští rok by se Jihočeši měli dočkat dalších celkem třiceti kilometrů dálnice D3, od Úsilného u Budějovic až ke Kaplici-nádraží. A napřesrok by řidiči měli dojet až k hranici s Rakouskem do Dolního Dvořiště, kde by na D3 měla navázat rakouská rychlostí silnice S10.

Policie pronásledovala auto z Kamenného Újezda přes Český Krumlov a dál na Lipno.
Policisti pronásledovali auto přes Krumlov. Spolujezdec po nich házel láhve

„V rámci tří samostatných akcí (Úsilné–Hodějovice, Hodějovice–Třebonín, Třebonín–Kaplice-nádraží) nyní probíhá stavba téměř 30 km jihočeské části dálnice D3 současně. Práce i s ohledem na klimatické podmínky v současné chvíli probíhají na všech třech úsecích bez větších komplikací a podle schválených harmonogramů,“ doplnil mluvčí ŘSD Adam Koloušek. „I nadále tak ŘSD ČR počítá se zprovozněním zmíněných úseků do konce příštího roku.“

Tou dobou by měl být hotový i českobudějovický tunel Pohůrka. Bez něj na nové úseky D3 auta nevjedou.

Podívejte se, jak to v místě nového úseku vypadalo před rokem

Souběžně s probíhající stavbou se ŘSD připravuje i na zbývající dva úseky D3, které povedou až na hranice s Rakouskem (Kaplice nádraží-Nažidla a Nažidla-Dolní Dvořiště, státní hranice). Pokud by přípravy (a samozřejmě také následná stavba) probíhaly podle předpokladů, mělo by ke zprovoznění dálnice až na hraniční přechod dojít do konce roku 2026.

Zdroj: Vizualizace ŘSD ČR