Co se pije na lipenské pláži? Podle Davida Neumanna z plážového baru Windy Point v Černé v Pošumaví je na vzestupu Cointreau Fizz (čtěte kuantró fiz), návrat zažívá Bloody Mary – vodku s tomatovou štávou a kořením mají rádi hlavně muži. „A na opačné straně spektra jsou nealkoholické koktejly,“ říká David Neumann.

Na přípravu Cointreau Fizzu stačí likér z pomerančové kůry, sodovka a limetová šťáva. „Je to lehký drink s těžkým názvem,“ poznamenal David Neumann, jenž si své zákazníky hýčká četnými novinkami.

Nadále velmi oblíbený je Aperol. To potvrzuje obsluha kavárny Essence Café na českobudějovickém náměstí Přemysla Otakara II. i restaurantu a baru Modrý dveře.

Pije se hodně Aperol a Hugo Spritz, což je bezinkový sirup, voda a Prosecco,“ uvedla Gabriela Uhlířová z Essence Café.

Hosté nezavrhují ani Mojito. „U nás se pilo vždycky nejvíc,“ konstatuje na konto tradičního kubánského koktejlu Lukáš Prázdný z Potrefené husy v České ulici v krajském městě.

V čem se barmani shodují téměř bez výjimky, je skutečně velká obliba domácích limonád s čerstvým ovocem. 

Cointreau Fizz  Davida NeumannaCointreau Fizz (kuantró fiz) je koktejl, do kterého patří nejlepší francouzský likér z pomerančové kůry (4 cl), soda (1 dcl) a limetová šťáva (1 cl). „Je to lehký drink s těžkým názvem. Věřím, že bude brzy oblíbený, jako jeAperol Spritz,“ vysvětlil David Neumann, majitel Windy pointu.

Espresso Martini Miroslava MagersteinaNamícháte ho v šejkru z vodky (4 cl), kávového likéru (1 cl), cukrového sirupu (1 cl) a z espressa (cca 3 cl). Neobsahuje Martini.„Hosté našeho Hotelu Resort Relax Lipno Espresso Martini milují. Ale vzhledem k tomu, že obsahuje kávu, není možné ho pít celý večer,“ vysvětlil ředitel Miroslav Magerstein.