Tam a nedaleko osady Výheň se totiž objevily černé skládky. Zarážející je o to víc, že kdosi vyházel odpad hned vedle nově zrevitalizovaného rybníka a kousek od pramene s pitnou vodou, který taktéž dostal poměrně nedávno novou tvář.
„Dvě ze skládek jsou u kynologického cvičiště a u pramene Srdíčko, třetí je pod osadou Výhěň v katastrálním území obce Netřebice," konstatoval včera místostarosta Velešína Jiří Růžička. Poházený nepořádek zjevně pochází z rekonstrukce nějaké střechy a koupelny. Kromě stavebního materiálu, igelitů a dalších věcí vyhodil hříšník i velké množství mulčovací kůry.
Během úterka byly skládky zdokumentované, úřední záznam pak doputuje majitelům pozemků, na nichž se odpadky objevily. Na vědomí věc dostane i netřebický Obecní úřad.

Rozhořčení nad situací velešínský místostarosta neskrývá: „Můj osobní názor je, že by původce neměl být řešený pokutou, ale právem útrpným. Kdo vyhodí takový binec u zrevitalizovaného rybníka a u pramene s pitnou vodou, nezasluhuje nic jiného. Vlastníci pozemků pravděpodobně podají podnět Policii ČR a ta snad objeví novou střechu s taškami, od kterých máme vzorky," shrnul Jiří Růžička.