Šestadvacetiletý Petr Kovařík, jenž vyučuje fyziku a výpočetní techniku, bude mít na starosti primu, tedy první ročník osmiletého gymnázia.

„Mám trochu obavy, zda to všechno zvládnu, ale zároveň se na děti těším,“ vyznal se včera těsně před osmou hodinou ranní mladý kantor.

S tím, co vše třídnictví obnáší, je prý srozuměn. „Především je to práce navíc, zejména starost o třídní knihu, ale bohužel i řešení různých kázeňských přestupků,“ zmínil Petr Kovařík.

Jak podotkla jeho kolegyně, třídní OA 1 Zdeňka Lovčí, pracovní doba kantora i proto nekončí s poslední vyučovací hodinou, jak si možná někteří lidé myslí.

„Pokud je kantor zodpovědný, připravuje se na každou hodinu. A to nemluvím o opravování písemných prací nebo přípravě prezentací a pracovních listů na hodiny – tedy alespoň u jazykářů,“ vyjmenovala Zdeňka Lovčí s tím, že dříve než před čtvrtou odpolední zpravidla ze školy neodchází, přičemž si ještě nosí práci domů.

„Ani o prázdninách, které mají děti během školního roku, příliš neodpočíváme. Právě v té době jezdíme na různé vzdělávací semináře a vybíráme si studijní volno. Případně náhradní volno za hodiny, které s dětmi trávíme mimo vyučování na adaptačních kurzech anebo školních výletech,“ dodala Zdeňka Lovčí.