Zatímco ze škol na Českokrumlovsku zmizel dětský hlahol, pusto v budovách v žádném případě není. Leckde se ještě zdržuje řada kantorů, kteří dodělávají poslední věci, nebo se dokonce už připravují na nový školní rok. Jak se ale všichni shodují, na dovolenou se už neskutečně těší. A kam letos vyrazí?

Karel Dvořák
ředitel, Základní škola Linecká Český Krumlov

Nikam se nechystám, protože letošní prázdniny budou ve škole ve stavebních duchu. Rekonstruujeme ve sklepích sanační omítky. Jelikož je investorem přímo škola, tak budu dělat stavební dozor. Také bude probíhat další etapa výměny oken. Nemohu se tedy kvůli tomu nikam chystat na delší dobu. Doufám ale, že se najde pár dní, kdy budu moci vyrazit na Vysočinu na Želivku. Narodil jsem se tam, takže je to jedno z mých nejoblíbenějších míst. Bude to má jediná dovolená. Je tam špatný signál na mobil, tak si to naplno užiji.

Jiřina Staňková
zástupkyně ředitelky, Gymnázium, Střední odborná škola ekonomická a Střední odborné učiliště Kaplice

V sobotu odjíždím na dovolenou do Českého ráje. Je tam opravdu krásně. A vyčistím si v přírodě hlavu. Na prázdniny jsem se těšila opravdu hodně, stejně jako každý kantor. Nejkrásnější je ale to samotné těšení. (smích) Červenec také strávím na Moravě. V srpnu pak už budu dělat výlety po jižních Čechách. Samozřejmě už mě také bude čekat zase práce.

Eva Luštická
ředitelka, Základní a mateřská škola Chvalšiny

Ještě příští týden budu v práci. V administrativě je toho tolik, že musíme využít prázdnou školu a klid. Dáme všechno dohromady. Budou tu i někteří učitelé. Já pak vyrazím do Českosaského Švýcarska. Těším se moc, protože si myslím, že si dovolenou zaslouží opravdu všichni kantoři. Každým rokem čím dál tím víc. Jsme všichni rádi, že už školní rok skončil, protože se cítíme hrozně unavení. Řekla bych, že je ta únava největší za celou dobu, co funguji ve škole. Je to také tím, že jsme tu měli velikou nemocnost, takže bylo potřeba pořád někoho zastupovat. Celkově ale byla atmosféra ve školství vyčerpávající. Hodně náročný rok.

Jiří Tham
ředitel, Základní a mateřská škola Křemže

Myslím si, že mohu říct za všechny kolegy, že se moc těšili. Já jsem nebyl výjimkou. I když ve škole musím občas být kvůli dozoru na probíhající práce, tak ze mě odpadne takový ten každodenní stereotyp. Prázdniny jsou o svobodě a volnějším pohybu. (smích) S dětmi ale budu i o prázdninách, pojedu na skautský tábor. S rodinou si pak udělám poznávací výlet, který zakončím někde u moře. Snad nebude škaredě a pěkně se vykoupáme.