„Těšíme se na všechny, kterým záleží na životním prostředí a nejsou lhostejní k jeho znečišťování,“ říká Vlasta Horáková, vedoucí českokrumlovského odboru životního prostředí. „Uklízet se budou zanedbaná zákoutí města a jeho bezprostředního okolí.“

Předpovědní modely se shodují na tom, že o víkendu by na Krumlovsku měly být letní teploty.
Po rekordně teplém aprílu má být horko i o víkendu. Naprostý extrém, píše ČHMÚ

Město průběžně mapuje černé skládky a také místa s četným výskytem odpadků. „Uvítáme však informace o lokalitách, které si zaslouží pozornost tohoto typu a prosíme vás o podněty,“ dodává vedoucí.

Nezbytnou součástí doporučené výbavy pro dobrovolníky jsou pevné boty. Úklidový materiál (pytle a rukavice) zajistí pracovníci města. Z důvodu omezeného množství úklidového materiálu je nezbytné, aby se dobrovolníci na akci zaregistrovali.

Žena Českokrumlovska za rok 2023 Františka Kuncová (uprostřed). Do užšího výběru se dostaly také Pavla Benettová (vlevo) a Soňa Dobiášová.
Zn.: Hledají se výjimečné ženy Českokrumlovska. Můžete posílat své nominace

Zájemce město prosí o registraci na níže uvedené adrese či telefonním čísle tak, aby pracovníci odboru životního prostředí byli schopni dopravit do dané lokality úklidový materiál.

Přihlášky a podněty zasílejte na e-mailovou adresu vlasta.horakova@ckrumlov.cz nebo na tel. čísla 380 766 550 či 602 703 908. V přihlášce uveďte svůj telefonický kontakt, počet osob, které se účastní akce, a specifikaci svých případných podnětů, tj. informaci, úklid jakého konkrétního místa preferujete, informaci o černých skládkách nebo místech s četným výskytem odpadu.