Krumlovská radnice sdělila, že město Český Krumlov nechce mlčky sledovat zřejmé narušování suverenity státu Ukrajina. „Stejně tak jako pravidelně podporujeme nezávislost  Tibetu vyvěšením tibetské vlajky na budově radnice, rozhodla rada města na svém pondělním zasedání ve stejném duchu, a jako nesouhlas s násilným řešením situace na Krymu podpoří územní celistvost státu Ukrajina vyvěšením ukrajinské vlajky na obou budovách městského úřadu během března," vysvětlil starosta Dalibor Carda.
Reakce návštěvníků i obyvatel města se různí.

„V prvním momentě mě napadlo proč to dělají. Každopádně dočetl jsem se, že mají na Ukrajině partnerské město, takže to má své opodstatnění. Nicméně nevím, zda vyvěšením vlajky něčím výrazně přispějí a určitě to vzbudí nějaké kontroverze," okomentoval tento počin například Michal Rolčík.

S výrazně nesouhlasným názorem přišla Dagmar Bohdalová, českokrumlovská turistická průvodkyně specializující se na ukrajinskou či ruskou klientelu. Současně je zastupitelkou Českého Krumlova za KSČM. Ta zaslala krumlovským radním své vyjádření i písemně:
„Víte dobře, že se pohybuji mezi ruskojazyčnými  cizinci a to nejen mezi turisty, ale i mezi těmi, kteří zde žijí. Oni sami nevědí, co chtějí. Smutné je, že během toho, co probíhá na Ukrajině, trpí  lidé, jsou ranění, ale to vlajkou nevyřešíme. My si věšíme na radnici ukrajinskou vlajku, v Kyjevě si věší úplně něco jiného," míní Dagmar Bohdalová a dodává, že s tímto gestem radních nesouhlasí. „Souhlasila bych třeba s tím, že přijmeme na léčení do nemocnice nějaké zraněné, ale vlajka je podle mne zbytečné gesto. Volala jsem svým známým, mnozí mi píší a volají mi, vím, že největší zlo na Ukrajině momentálně působí neofašistické bojůvky, které porušují dohody uzavřené  mezi manifestujícími a oficiálními vládními kruhy, dohody, které zajišťují klidný průběh bez obětí," sdělila Dagmar Bohdalová a připojila i fotografii, která připutovala internetem z Ukrajiny a zpodobňuje kyjevskou radnici s portrétem Adolfa Hitlera.

Politická situace na Ukrajině ťala mezi Krumlováky zjevně do živého.
„Koneckonců i Česká republika s tím má ne zrovna vzdálené zkušenosti," řekl včera Jan Čepelák a dodal: „Vyvěsit v Krumlově vlajku, která sama moc neřeší, je správný postoj a doplním, že víc než pochválit symbol, uvažte poslat nějakou tu korunu správným směrem a možná vyjádřete někde a nějak svůj názor těm, kteří rozhodují. Protože hrůza a děs mě obchází, když si vybavím pár měsíců zpět výroky našeho prezidenta o větším příklonu a lepších vztazích s Ruskem."

Podle Jana Čepeláka je Ukrajina svébytný stát, vlastní kultura a vlastní identita. „Není to žádné bývalé Rusko, které si teď páně Putin zase chce připojit zpět. Rozhodně mají právo na to určit si vlastní cestu a vměšování Ruska považuji za opravdovou agresi. Logicky, Rusko chce být za supervelmoc a Putin sní o bývalé slávě velikého Sovětského svazu, ale výmluvy typu: to ne my, to domobrana, jsou průhledné už moc."