Takřka dvě stovky cyklistů dorazily v sobotu odpoledne na Svatý Kámen. Poutní místo u Dolního Dvořiště bylo cílem tradičního výletu na kolech Kolem kolem Kaplicka. V některých případech i několik desítek kilometrů v zádech, přesto měli lidé na kolech úsměv na tváři.

„Jelo se naprosto krásně,“ nešetřil chválou například Jiří Štěpánek z Kaplice. Ostatní kolegové mohutně přikyvovali. „Počasí perfektní. Vážně, co víc si přát,“ dodal Pavel Tušer, taktéž z Kaplice.

Povedené počasí udělalo radost i Zdeňce Fardové z Kaplice. Ta vyrazila na kole kolem Kaplice už třetím rokem. „Dešti jsme ujeli. Před chvíli mi přišla sms, že to v Kaplici řádí,“ usmála se cyklistka.

Nějaké vyčerpání? Nebylo na účastnících vůbec znát. Najedli se, napili, a hurá zpátky domů.

Z celé akce měl radost i organizátor Josef Sejk, ředitel kaplickému kulturního a informačního centra. „Když všichni tak chválí, tak přece nebudu hanit, ne?“ usmál se Sejk. Podle jeho slov ráno v devět hodin z Kaplice vyrazilo 145 cyklistů, přičemž jich do cíle dojelo 170. Jelikož měli všichni slíbené jídlo, zruinoval mu nával hladových výletníků ledničku.

„Vyhoď z toho mrazáku tři kila klobás a přivez je,“ volal pohotově ředitel KICu domů. „Museli se přece najíst. Což mi ale připomíná, že jsem sám nic nepojedl,“ smál se Sejk.

Šestý ročník Kolem kolem Kaplice se prostě povedl, jak se všichni shodli. Příští rok se tedy dá počítat s minimálně stejnou účastí.