Momentálně jsou v novém zázemí, které moštárna nalezla v bývalé bramborárně školy, očištěné zdi, nahozená omítka a řeší se tam připojení elektřiny.

To moštárna v krumlovské osadě Vyšný pracuje na 100 procent. Její provozovatelé se o víkendech pěkně otáčejí, aby všichni zákazníci odjížděli spokojení.

„Chodíme normálně do práce, takže moštujeme jenom v sobotu. I tak se ale můžeme pochlubit poměrně velikým výkonem, například teď v sobotu jsme zpracovali tři tuny jablek," řekl provozovatel Miloš Skořepa.
Moštárna ve Vyšném je otevřena od devíti do tří hodin odpoledne. Miloš Skořepa ale dodal, že záleží na zákaznících. Je možné provozní dobu protáhnout.

Za litr vylisované jablečné šťávy zaplatíte ve Vyšném pět korun. Pokud chcete šťávu uchovat na delší dobu, tak je možné ji pasterizovat – za kompletní práci zaplatíte 85 korun. „V tom případě už zákazníci za šťávu jako takovou neplatí," dodal Skořepa.

Zahrádkáři se letos shodují, že jablek je plno. Právě lahodný jablečný mošt je jednou z možností, jak s plnými bednami tohoto ovoce naložit.