Mohly tam spatřit nejen zajímavou vojenskou i záchrannou techniku, ale také spoustu zvířat a jejich mláďat.

Zastřílely si rovněž ze vzduchových pistolí, lezly po síti, soutěžily, besedovaly s Václavem Chaloupkem a poslechly si také trubače Vojenských lesů.

ANKETA: Co byste si přáli ke Dni dětí?

Tomáš Brejšek, 8 let, Nová Pec (Olšina): Chtěl bych zvíře, se kterým bych si mohl hrát. Mám doma už plno zvířat. Tři papoušky korely, morče, králíka, dva psy a rybičky.

Denisa Balvínová, 10 let, Nová Pec (Olšina): Aby moje rodina byla šťastná. Sice je šťastná, ale aby byla ještě víc. Kromě toho bych chtěla vlastního koně. Chodím ke koním starat se o ně a jezdit, ale tam mám půjčeného.

Kuba Schönbauer, 8 let, Nová Pec (Olšina): Já bych chtěl taky koně. Doma máme krávy, slepice, králíky, morčata, želvu, rybičky a dva psy. Celé hospodářství. Ale nejvíc mě baví jezdit na koni.

Bára Hůrková, 9 let, Nová Pec (Olšina): Já bych chtěla statek plnej zvířátek. Až budu velká a budu bydlet sama. Teď bydlíme v bytovce a žádné zvíře nemám. Chtěla bych koně a psa. Tady se mi nejvíc líbila ta malá prasátka a kráva s telátky.

Policisté sloužili dětem

Jak se sedí za volantem policejního auta, jak se střílí z luku, používá obušek, drží zbraň, pohybuje v plné výstroji. To vše a ještě daleko více si mohly vyzkoušet děti na tradičním Dnu dětí na střelnici v českokrumlovských Domoradicích.

Akce byla jako každý rok určená jen pro děti a rodiny zaměstnanců policie a hasičů.