Jak už Deník informoval, umělecká 
a  střední zdravotnická škola a učiliště se tak ocitnou takzvaně ve vlastním, což jim přinese větší výhody, než být 
v krumlovském nájmu.
Následuje proto logická otázka: Co s těmi šesti miliony korun město udělá? Není to nijak závratná suma, ale co je doma, to se počítá. „Pravděpodobně je budeme investovat do zimního stadionu," odpověděl na tuto otázku starosta Českého Krumlova Dalibor Carda (ČSSD).

Město má v záloze ještě patnáct milionů z nevyčerpaného úvěru, který si vzalo před necelými dvěma lety po nástupu současného politického vedení. Dohromady by tyto peníze mohly už napomoci stavbě jak nové garáže pro rolbu, která je v dezolátním stavu, tak s dalšími zatím nedořešenými problémy zimního stadionu.

V tu chvíli ovšem přichází na řadu další logická otázka, kterou na krumlovském zastupitelstvu vznesl Jan Vozábal (ODS):
„Zimní stadion se řeší už od devadesátých let. Za tu dobu se do něj dalo dejme tomu čtyřicet milionů korun. Teď nám přibývá dalších dvacet. To už je moc peněz na to, abychom měli takový výsledek, jaký máme. Příští rok zjistíme, že nás tam čekají další výdaje. Znám celou tu anabázi a chtěl bych někde získat představu 
o tom, kolik peněz budeme muset ještě vydat a jestli má město v tomto směru nějakou koncepci."

Jinými slovy, za peníze, které město do zimáku za poslední roky vložilo, a které se tam ještě budou muset investovat, by možná stál někde v bezpečné nezáplavové zóně zcela nový zimní stadion.
Na otázku Jana Vozábala zareagoval hned na zastupitelstvu radní Jindřich Florián (ČSSD) s návrhem, aby Českokrumlovský rozvojový fond prodal některé domy, které profitují, a za utržené peníze by se stadion postavit mohl. „Protože co je naší povinností? My se nemusíme starat o stavby s obchody. My se musíme starat, aby tady lidé měli to, co nevydělává. Co vydělává, ať má soukromý subjekt," řekl Jindřich Florián.

Podobných návrhů v politickém spektru padlo za poslední roky už několik. Politiky stále nezodpovězenou otázkou ale zůstává, co bude služby občanům, které nevydělávají, živit, když se město zbaví toho, z čeho má příjmy?

Podle posledního vyjádření starosty města Dalibora Cardy radnice svoji vizi má. Nyní se projekčně připravují dvě etapy přestavby rolbárny a technického zázemí.
„Koncepce je taková, že nyní přijde na řadu první etapa technického zázemí, tedy rolbárna, zateplení kompresorovny, hygienické zázemí pro údržbáře a dílna," míní Dalibor Carda s tím, že poté přijde na řadu druhá etapa zahrnující dopláštění stadionu, jeho zateplení a odvlhčení vnitřních prostor.

„Ovšem, zdali budeme stavět tribunu? Já si myslím, že už ne. Pokud se podaří zvládnout obě etapy a pokud bude klub úspěšný a získá dotaci, za kterou se postaví nové šatny, pak už já se stadionem končím. Pak už by do něj bylo investováno tolik peněz, že by nám to mohli někteří lidé vyčítat s tím, že investice už jsou potřebné zase jinde," shrnul starosta Českého Krumlova Dalibor Carda.