„Pro běžný provoz je to zavřené," potvrdil místostarosta Větřní Pavel Štindl. „Oficiální objížďka vede přes Černou v Pošumaví, aby vozidla všech tonáží měla jasně danou trasu." Obyvatelé Hašlovic či Bohdalovic jezdí přes Dobrnou po místních komunikacích, ty jsou ale úzké, často jen pro jedno auto, a nesmí po nich jezdit nákladní auta.

„Po hrázi smějí jezdit jen místní," pokračoval místostarosta. „Aby se dostali domů, mají možnost de facto porušit zákaz vjezdu a policie ví, že ti to mají povoleno. Ale ti, co tam nebydlí, a to i lidé 
z Větřní, musí zvolit vhodnou objížďku. Celé Větřní se nemůže v pátek odpoledne sebrat a jet kolem rybníka na Lipno. Mohou jet třeba přes Zátoň a Suš, takže to problém není," upřesnil Pavel Štindl.

Z uzavírky si těžkou hlavu nedělají profesionální řidiči. „Zatím nemám od řidičů žádné negativní ohlasy," uvedl Jaroslav Prokeš, technický ředitel srnínských pekáren. „Nějak už si s tím poradíme. Moc to neřešíme, na Českobudějovicku to kolikrát bývá mnohem horší."

Uzavírku musel řešit hlavně autobusový dopravce, protože po silnici II/162 obvykle jezdí spoje do horní části Větřní a také do Frymburka. Místo velkých autobusů nasadil nízkokapacitní vozidlo, do kterého se vejde dvacet lidí, a dostal povolení jezdit po hrázi větřínského rybníka Herďák.

„Komplikace to pro nás velká není, vyřešili jsme to tím nejjednodušším možným způsobem," vysvětlil Radek Týmal, vedoucí dispečer českokrumlovské provozovny ČSAD České Budějovice, a. s.

Pouze u jednoho spoje v pracovní dny ráno a u dvou nedělních spojů kapacita menšího vozidla nestačí, a tak musí jezdit velký autobus, který zajíždí do Větřní na autobusové nádraží a vrací se dolů do Větřní, odkud pokračuje na Zátoň a do Světlíka jede přes Suš. „Na dobu uzavírky jsou proto zrušeny zastávky mezi Větřním a Světlíkem, tedy Větřní, Na kopci Bohdalovice, rozcestí a Bohdalovice, Veleslavice." upřesnil Radek Týmal.

Kromě toho jsou dočasně zcela zrušeny zastávky Větřní, točna a Větřní, U kostela. „To se týká linky 330151 mezi Českým Krumlovem a Větřním, konkrétně spojů 25, 31, 49, 28, 36 a 50," upřesnil dispečer. Linka tak končí a začíná na zastávce Větřní, autobusové nádraží. Autobusy se totiž nemají kde jinde otáčet.

„Jezdíme to teprve první den, takže zatím žádnou zpětnou vazbu, ale od rána jsem žádné problémy nezaznamenal," uzavřel Radek Týmal.