Od pondělí 23. března je kvůli rekonstrukci uzavřen českokrumlovský Lazebnický most a prakticky ihned se ukázalo, že náhradní objízdná trasa má svá úskalí. „Já se tady s tím prostě nevytočím,“ volal zoufale jeden z řidičů na kolemjdoucí.

Nákladní dodávka s přívěsem zůstala bezradně stát na rohu Radniční a Parkánu a ucpala provoz. Až parta lidí pomohla přívěs odpojit a odtlačit. Na několikrát v těchto místech ale musí zatáčet i obyčejné delší kombi automobily.

Na další problém upozornili i zdejší podnikatelé. „Chápeme, že most je nutné opravit, ale nám kvůli tomu určitě poklesnou tržby,“ konstatoval Marek Pařízek, provozní Hotelu Dvořák těsně sousedícího s mostem. „Už jsme kvůli opravě mostu museli zbourat část terasy, kde jsme přišli asi o dvacet míst pro hosty.“

Názor města je jasný, od povodní se most opravoval několikrát a vždy pouze provizorně. Generální oprava je bezpodmínečně nutná. Podle vedoucího českokrumlovského odboru dopravy Miroslava Hály není ani současná objízdná trasa dogmatem.

„Pokud by měla dělat problémy, tak se bude řešit jiným způsobem,“ sdělil Hála s tím, že i původní záměr byl po několika dnech fungování objížděk situaci vyhodnotit a případně změnit.

V každém případě platí varování: Delší automobily, přívěsy a vozy těžší než tři a půl tuny mají od nynějška po následující dva měsíce v centru Českého Krumlova o problémy postaráno, a tak je vhodné vyřešit zásobování jiným způsobem.