Vedení obce se snažilo dát dohromady rozmanitý program, přičemž vycházelo ze zkušeností z předchozích ročníků. Českokrumlovský deník postupně přinese soutěže o volné vstupenky na vybrané akce.
Nejbližší událostí je páteční vystoupení oblíbeného baviče Zdeňka Izera, kterého doprovodí zpěvačka a bývalá finalistka Superstar Šárka Vaňková. „Myslím si, že kdo má rád legraci, neměl by si Zdeňka Izera nechat ujít. Stojí to za to," zmínil Petr Tröster z hořického obecního úřadu.

Turné 4 můstků, jak se Izerovo vystoupení jmenuje, obsahuje i plno zpívaných úseků. Zdeněk Izer je totiž nejen mistr vtipu, ale i výborný zpěvák.

O týden později v sobotu v nádherném prostředí zastřešeného amfiteátru vystoupí známý písničkář a bavič Josef Fousek, který je zároveň úspěšným spisovatelem, humoristou, ale i třeba fotografem.
Kdo má rád pravou dechovku, měl by do amfiteátru vyrazit 20. července. Od 17 hodin zde totiž zahrají Flamendři.

Poslední červencovou akcí pak bude tradiční Rockfest Hořice, na kterém vystoupí pět kapel – Fousatej hat, Dark Angels, Colp, Krypton a Narttu. Tato sestava vystupujících by měla potěšit jak ty, kteří si libují v bigbítu, tak náročnější metalové posluchače. Začátek už v 16 hodin.

16. srpna je na programu závěrečný galavečer LDT Teenagecelebrita 2013. Vystoupí Alteso Nočesta, taneční skupina Storm Dancers a taneční skupina Sarah.

Dětičky se pak mohou těšit na 25. srpen. Do Hořic totiž dorazí oblíbený Michal Nesvadba s programem Michalovi mazlíčci.

V srpnu se uskuteční také tradiční Hořické pašijové hry, a to 10. a 17. srpna. Mimo to se 10. srpna na hořické náměstí nastěhují stánkaři. Můžete se těšit na přehlídku různých řemesel a umění. Doprovodný program pak tvoří výtvarné, řemeslné a loutkové dílny či třeba hudební a divadelní zastavení.