Strom už je zlikvidovaný, ale v části Horní Plané stále nejde elektrický proud. V parku na náměstí popadala spousta větví, paseku ale vichr způsobil v letním kině, kde při příchodu bouřky byli diváci.

„Páteční film zrovna trval asi dvě a půl hodiny,“ líčil ředitel KIC Horní Planá Luděk Štěpánek. „Když to přišlo, většina lidí prchla, ale někteří seděli dál, tak se promítač snažil promítat dál. Ale nebylo to k tomu a nakonec byl rád, že se odtud spolu s prodavačkou lístků vůbec dostal. Kolem kina totiž spadlo osm stromů.“

Z Horní Plané směrem na Novou Pec se vůbec nedalo dostat, cestu bylo třeba nejprve prořezat. Promítače tedy vzal k sobě Luděk Štěpánek, prodavačka vstupenek se svou dcerou a příbuznou, kterým u kina na autě přistála jedna z ulomených větví, se schovaly na benzinové čerpací stanici. „Strávily tam 3,5 hodiny a pak se do Nové Pece musely stejně dostat přes cyklostezku, protože po silnici to pořád nešlo. V Horní Plané to bylo ostrý,“ doplnil Luděk Štěpánek.

V Kaplici zase spadl strom na auto, Žďár a Pořešín jsou bez proudu. Od časného rána likvidují pracovníci Technických služeb v Kaplici popadané jednotlivé stromy po městě. "Spadly v Linecké ulici, na jednom sídlišti dokonce spadl strom na auto," sdělil místostarosta Libor Lukš.

"Strom také spadl na plot koupaliště. Nejhorší situace je ale v úseku Žďár - Pořešín, kde je popadané velké množství stromů. Leží také na drátech nízkého napětí, pracují tam hasiči i energetici. Oblast je bez proudu. Nicméně město Kaplice už je od stromů a popadaných špiček stromů již vyklizené."

To v Černé v Pošumaví při bouřce prý hořelo. "V osadě Muckov uhodil blesk do sloupu, rozčísl ho a ten se opřel o strom," upřesnila starostka Černé v Pošumaví Irena Pekárková. Kolem Černé měli hasiči plno práce s likvidací stromů. Likvidovali stromy především na silnicích mezi Černou a Dolní Vltavicí a směrem na Frymburk.

Kolotoče stojí, Bartolomějský trh a pouť ve Vyšším Brodě jsou bez proudu. "Je to u nás špatné, jsme bez proudu," říkal v sobotu poledne starosta Vyššího Brodu Milan Zálešák. "V půlce města od noci panuje bezproudí. Proud má jenom část u řeky." Také ve Vyšším Brodě vítr napáchal velké škody na stromech. V současnosti už jsou sjízdné a prořezané silnice i do místních částí města. 

"Nejhorší to bylo směrem na Těchoráz a Studánky," líčil starosta. V parku na náměstí, kde se nyní koná Svatobartolomějský trh a pouť , naštěstí všechny stromy odolaly. Jsou tam stánkaři, ale pouťové atrakce stojí. "Soutěž v pojídání knedlíků se skuteční, pokud kuchařky stihly knedlíky uvařit, než vypadl proud," podotkl Milan Zálešák.