Lidé z Kaplicka, kteří mají neurologické potíže, už nebudou muset podnikat mnohdy namáhavé cesty na vyšetření do českokrumlovské nemocnice. 24. května bude v objektu kaplické polikliniky zahájen provoz neurologické ambulance.

Nejčastější léčba

Na neurologické ambulanci se lékaři nejčastěji věnují bolestem pohybového aparátu a onemocnění mozku, kterému dominují závratě. Lidé z Kaplicka budou moci svoji ambulanci navštěvovat každé sudé pondělí.

„Máme v nemocnici na interním oddělení dva kvalifikované neurology. Jelikož je spousta neurologicky nemocných lidí těžko pohyblivých, rozhodli jsme se jednoho z těchto lékařů využít pro provoz v Kaplici. Hlavním důvodem tedy je, aby to lidé z Kaplicka neměli daleko. Chceme se jim více přiblížit,“ řekl místopředseda představenstva Nemocnice Český Krumlov Jindřich Florián.

Prostřídají se

Českokrumlovská nemocnice má v kaplické poliklinice jednu ordinaci. Ta je nyní využívána pro diabetologii. „Diabetoložka tam jezdí jednou za čtrnáct dní. Bude se tedy střídat s neurologem, který bude ordinovat také dvakrát do měsíce,“ řekl Florián.

Zároveň místopředseda představenstva českokrumlovské nemocnice zmínil, že není vyloučené, že by byl v budoucnu provoz neurologické ambulance v Kaplici rozšířen.

„Pokud zjistíme, že je zájem od pacientů větší, než dokáže lékař obsáhnout, můžeme neurologii rozšířit. Horší je to v diabetologii. Na to nemáme bohužel dostatek lidí, protože je diabetiků moc. Ale také to nevylučuji,“ řekl Florián. „Primárně ale chceme pokrýt potřeby pacientů v Českém Krumlově.“