Mezi panelákovým sídlištěm Na Vyhlídce v Kaplici a poliklinikou se základními školami se rozkládá veliká zelená plocha zvaná Mulda. V minulosti už na ní vyrostl jeden nový bytový dům a k němu mají přibýt další. Platí to ale i nadále? Mezi lidmi se povídá, že místo bydlení tam vznikne prodejna Lidlu. „V té lokalitě je plocha určená pro vznik nového nákupního centra,“ přitakal místostarosta Kaplice Libor Lukš. „Již je vypsané výběrové řízení, do kdy se mohou zájemci přihlásit. Pokud vím, zatím projevily zájem tři subjekty. Ovšem výstavba nákupního centra nijak neohrozí výstavbu bytových domů,“ ujistil.

Nový market totiž vznikne na ploše, která přiléhá k současnému Penny marketu. Stejně tak tam bude navazovat parkoviště.

„Naopak ty bytové domy, které se mají začít brzy stavět, navážou na dolní bytovou zástavbu,“ vysvětluje Libor Lukš. „Takže si tyto dvě výstavby vůbec nekonkurují.“ V lokalitě vyrostou tedy dva nové bytové domy, ale s dalšími už se tam nepočítá.

V plánu s touto zástavbou je také vybudovat komunikaci, která by propojila sídliště Na Vyhlídce s ulicí Fantova. Projekt je již připraven. Vše je ale třeba promyslet tak, aby se současně ulevilo dopravě v okolí Základní školy Fantova, kde je obzvláště ráno provoz krizový, vzhledem k tomu, že řada rodičů vozí své ratolesti do školy autem.

Vize má své příznivce i odpůrce. „Uvidíme, jak se to vyvine,“ podotkl místostarosta.