Svateb v neděli na Českokrumlovsku příliš nebude.

ornoplánsko, Kaplicko, Velešínsko, Křemežsko. Všude bude v neděli kolem oddavek klid. Vzájemné ano svatebčanů zazní ale dvakrát v Českém Krumlově, kde se oba obřady uskuteční na radnici.

Ti, kteří ponechali termín svatby až na letošní chladný říjen, dle numerologů rozhodně nemusejí litovat. „Desítka znamená změnu, je to kolo štěstí, které se otáčí, můžeme změnit věci od špatného k dobrému. Navíc je to číslo související s radostí, zábavou a komunikací, takže je určitě dobré pro vstup do manželství,“ řekl českobudějovický terapeut a numerolog Vladimír Jalč.

Podle Ivany Píhové z Českých Budějovic, která se také zabývá numerologií, by však snoubenci neměli příliš podléhat tomu, že je nějaké datum líbivé a zdánlivě magické.

„Když je v datu shoda stejných čísel, tak si lidé myslí, že je dobré konat neobvyklé věci. Neuvědomí si ale, že na každého působí energie čísla jinak, každý totiž máme jiný datum narození,“ zdůraznila.

Právě datum narození považují numerologové za zasádní, pokud jde o osobnost člověka. Zítřejší 10. 10. 2010 slibuje novorozencům mnohé.

„Desítka značí hluboký charakter. Je tam jednička, která se pojí se samostatností a nezávislostí. Nula navíc vždy posiluje číslo před sebou a je inspirativní,“ vysvětlila Libuše Urbanová.

Andrea Zahradníková, Václav Votruba