Nové využití najde objekt někdejšího kulturního domu a později Hotelu Party ve Velešíně. Společnost Party comp, s. r. o., tady již 1. dubna otevře zařízení pro dlouhodobý pobyt víceméně soběstačných seniorů.

Komplex nazvaný Senior– Party nabídne ubytování hotelového typu v jedno– a dvoulůžkových pokojích se sociálním zařízením. V ceně ubytování mají být i nadstandardní služby pro klienty včetně celodenní stravy a nepřetržité dohlížecí služby.

„Senior–Party není zdravotnické ani dotované zařízení, přesto se od jejich cen ty naše nijak neliší. Naopak, většina jinde zpoplatněných služeb je u nás již součástí nájemného,“ uvedla provozní areálu Renata Marková.

Stačí jen osobní věci

Kapacita zařízení je prozatím 35 lůžek ve 25 pokojích s nadstandardním vybavením. „Klient tedy může přijít jen s osobními věcmi,“ podotkla Renata Marková. Doplnila, že na úhradu poplatků za ubytování mohou lidé využívat státního příspěvku na bydlení.

„Lidé si u nás mohou přiobjednat také pečovatelskou službu, kterou pro nás zajišťuje externí organizace působící ve Velešíně. Tuto službu mohou klienti hradit ze státního příspěvku na péči,“ vysvětlila.

Jak už název komplexu Senior–Party napovídá, určen je především dříve narozeným klientům.

Využívat jej však mohou v případě zájmu i mladší páry nebo jednotlivci. I oni budou moci zdarma čerpat celou řadu výhod, které z pobytu v novém ubytovacím zařízení plynou.

Aktivní stáří

„Seniory chceme co nejvíce zapojit do aktivního života. I proto u nás budou mít zdarma k dispozici zahrádku, přístup na internet včetně základního kurzu nebo tělocvičnu se stolním tenisem, kulečníkem a fitness vybavením,“ vyjmenovala provozní.

Nechybí ani dílnička pro kutily, venkovní posezení s grilem, zkušebna pro muzikanty a společenská místnost sloužící jako zázemí pro různé zájmové činnosti, přednášky a kurzy.

Podle Renaty Markové je cílem provozovatelů areálu Senior–Party vytvořit jakýsi protipól k nově vznikajícím obřím komplexům se stovkami lůžek a neosobním prostředím.

„Do budoucna máme v plánu areál rozšířit o část s plnou pečovatelskou službou pro osoby s nárokem na příspěvek na péči. Do konce roku přibude ještě dalších dvacet lůžek,“ prozradila.

Přestože se zařízení otevře až v dubnu, lidé, kteří o bydlení ve velešínském areálu Senior–Party uvažují, si jej mohou přijít prohlédnout už 6. března.

„Od 10 hodin pořádáme den otevřených dveří, při němž všem příchozím naše zařízení představíme,“ pozvala Renata Marková.