Již počtvrté se do celoevropské akce Víkend otevřených zahrad zapojily českokrumlovské kláštery. O tomto víkendu je můžete navštívit a užít si zajímavý program.

V sobotu a neděli od 10 do 18 hodin tam můžete s dětmi vyzkoušet novou hru Cesta klášterními zahradami. Kromě toho, kdo bude chtít, může si v sobotu od 10 do 16 hodin postavit svůj hmyzí hotel a inspirovat se tím klášterním. „V zahradě navíc budou připravené ochutnávky vín,“ doplnila vedoucí provozu klášterů Kateřina Slavíková. „Protože krumlovské otevřené zahrady jsou letos věnované vinicím. V sobotu tak bude možné prohlédnout si všechny krumlovské tři vinice. Čili v klášterech, v kuchyňské zahradě zámku a na terasách u domku Egona Schieleho.“

Na organizaci Víkendu otevřených zahrad spolupracují kláštery, krumlovský zámek a Sdružení podnikatelů cestovního ruchu včetně Festivalu vína Český Krumlov. Takže se o víně dozvíte mnoho nového, a vína budete moci ochutnat formou placených degustačních vzorků. Degustace nabídnou vína z Čech, Moravy, Rakouska, Německa, Itálie či Španělska. Prim budou hrát v této roční době růžová a svěží bílá vína. Na své si přijdou i milovníci červených vín. K vínu je připraveno teplé i studené občerstvení.

A o sobotní noci ve 21.30 do 23 hodin vypukne Tajemná stezka klášterní zahradou.

Otevřené ale budou i zahrady u Seidelů v Českém Krumlově. Zahrady Musea Fotoateliér Seidel jsou založené na půdorysu secesní zahrady z počátku 20. století (1905). Přední zahrada má funkci čestného dvora, jde o antré do fotoateliéru. Zadní zahrada původně sloužila jako zahrada kuchyňská a tato funkce je zachována i dnes. Uvidíte i snímky z časů, kdy se o zahradu starala paní Marie Seidelová. Tam se můžete vydat v sobotu i neděli od 9 do 17 hodin, přičemž poslední vstup je v 16 hodin.

V neděli budou otevřené rovněž klášterní zahrada a vinice u domku Egona Schieleho.