Do pivovarské zahrady nebyl spolu s česko–bretaňskou předkapelou Bran pozván náhodou.

„V místě pivovarské zahrady bývalo keltské osídlení. Archeologové jsou si tím téměř jisti,“ řekl Jan Vozábal, ředitel Městského divadla, které je jedním z hlavních pořadatelů slavností růže. „Bude to magické, když v tomto místě u meandrující Vltavy pod krumlovkým zámkem, které v historii lidstva hraje tak významnou úlohu již více než 700 let, zahraje na keltskou harfu taková persona. To místo je tedy doslova prodchnuto pozitivní energií, kterou ještě umocní koncert Alana Stivella.“

Pivovarská zahrada bude v pátek 17. června ve 20 hodin připravena do své náruče pojmout až 1500 posluchačů, kteří si nenechají ujít tento výjimečný okamžik, neboť příjemná keltská hudba Alana Stivella dokáže pohladit a povznést k výšinám duši vyznavačů různých hudebních stylů.

Koncert by měl znít až do 23 hodin, neboť před Allanem Stivellem a jeho kapelou návštěvníky náležitě naladí předkapela Bran. V bretonštině bran znamená havran, posel z keltských legend. Skupina vznikla v roce 1999 setkáním bretoňských a českých muzikantů. Bran je originální zvláštní barevností své hudby, již vytváří jednotlivé hudební nástroje spolu s různými hudebními vlivy a původem každého člena kapely. Bran má za sebou více než osm stovek koncertů a pět vydaných alb.

Vstupné na tento výjimečný koncert, který se koná za každého počasí, činí 650 korun a ti, co koncert navštíví, mají vstup na celé 25. Slavnosti pětilisté růže zdarma!
Vstupenky se dají koupit v předprodeji v infocentrech na náměstí i na 1. zámeckém nádvoří nebo na www.ticketstream.cz.