U hraničního přechodu Zadní Zvonková leží 20 cm přírodního sněhu a na něm už je dokonce upraveno 12 kilometrů stop pro klasický styl i bruslení.
Vstup do stop je placený, jedna osoba zaplatí 3,50 € za den. V ceně je parkování u stop a vyhřívaná převlékárna. "Příhraniční lyžařské areály Hochficht a Sternstein Lipna přivítají příští týden první lyžaře," hlásí Martin Řezáč ze společnosti Lipno marketing. "Sněhu na sjezdovkách rychle přibývá a příznivá předpověď počasí slibuje hned na začátek lyžařské sezóny kvalitní sněhové podmínky."

Ujišťuje, že na Hochfichtu se začne lyžovat v pátek 8. prosince se stoprocentní jistotou. Od pátku napadlo přes 20 cm přírodního sněhu a díky mrazivých teplotám jedou na plný výkon všechna sněžná děla, která rychle stříkají další centimetry technického sněhu na sjezdovky. „Lyžařská sezóna začne s výbornými podmínkami. Určitě bude v provozu nová deseti0místná kabinková lanovka na Hraničník a také čtyřsedačka na Hochficht," řekl Gerald Paschinger, ředitel skiareálu Hochficht. "Během týdne upřesníme, kolik sjezdovek se nám do pátečního zahájení sezóny podaří připravit.“

Menší soused Hochfichtu, skiareál Sternstein u hraničního přechodu Studánky, přivítá první návštěvníky ještě o den dříve, ve čtvrtek 7. prosince. V provozu bude kombinovaná a šestisedačková lanovka a také dětský park. Lyžaři mohou hned první den sezóny využít speciální akci 1+1 celodenní skipas pro 2. osobu zdarma po předložení turistického průvodce Grenzgenial.

Provozní doba skiareálu je od 8.30 do 16.15 hodin.