Hornoplánský masopust 2017 – bujarý a kromobyčejný průvod maškar pobude všude tam, kde bude vítán. Obchůzka započne u radnice v 8.30 hodin žádáním práva u starosty města. Ukončení střílením medvěda je předpokládáno kolem 19 hodin u radnice. Sraz účastníků v maskách ve 8 hodin u rodného domku A. Stiftera. Večr v KIC se koná maškarní tancovačka s hudební skupinou Flám.

Masopustní veselice v restauraci Eggenberg v Českém Krumlově od 14 hodin. Tradiční lidová veselice se zabijačkovými hody na pivovarském dvorku.

Staročeská koleda v Benešově nad Černou se koná podle starých tradic. Obě koledy se sejdou na náměstí v 17 hodin. Od 20 hodin pokračuje koleda v sále sportovní haly. Hraje kapela pana Koubka.

Hořický masopust. Na letošní masopust se můžete těšit v sobotu 25. 02. 2017, kdy v 8:00h růžičková koleda požádá na návsi starostu o povolení koledovat a poté se vydá na celodenní koledu po obci. V poledne vyrazí slaměná koleda po osadách a v 16:00h se obě koledy sejdou na tradičním setkání na návsi, kde proběhne setkání obou koled. Večer ve 20:00h začne masopustní zábava a ve 21:00h letošní masopust Hořičtí společně pochovají. K tanci a poslechu bude hrát jako loni skupina Takton.

Masopustní průvod v Srníně. Sraz masek v sobotu 25. 2. 2017 v 9:45 hodin v zasedací místnosti v Srníně. Začátek masopustního průvodu v 10:00 hodin.

Masopust se koná i v Chlumci. Masopustní průvod projde Krnín, Chlumec a Záluží.

Lipno nad Vltavou. Na vědomí se dává, že 25. února 2017 nastává Lipenský masopust. Právo masopust konati bude vyžádáno v 11:00 hodin před obecním úřadem. Vítán je každý, kdo bude mít zájem zúčastnit se Masopustního průvodu. Účastníci se sejdou v v 09:00 hod. v Obecním domě. Po průvodu jsou zváni všichni občané na Masopustní zábavu. Začne úderem 19. hodiny v hotelu BouCZECH. Zahraje Pajzl Band. Vstup zdarma.

Nová Ves u Křemže. Masopust začíná v 9 hodin.

Dolní Dvořiště. Staročeská růžičková koleda. V 7 hod je ve fotbalových kabinách sraz masek,rybníkářů, originálního pojízdného bufetu,dělostřelců, mládenecké a dětské růžičkové koledy. Odtud se po ranní polívce a po rozezpívání přesunou před obecní úřad, kde obě koledy v 8 hod požádají starostku obce o povolení ke koledování v obci. Po udělení povolení bude probíhat obchůzka obcí dům od domu. Dětská koleda jde souběžně se starší mládeneckou koledou na čerpací stanici u celnice, kde provedou ukázková "synchronizovaná" kolečka a kolem 13 hod se společně vrátí k náměstí, kde se kamarádi z dětské koledy odpojí a až do 18 hod pokračují dospělí koledníci sami. Od 19 hod na sále v Selském dvoře se pak opět sejdou dětská a dospělá koleda,aby společně zahájily masopustní zábavu Zábava je obvykle do 2 hod ráno.Ve 20 hod bude pánský a ve 21 hod dámský věneček.Pohřbívání Masopusta bude letos kolem 23 hod.