Na rozlehlé louce ozdobené balónky se tak v sobotu tyčil obrovský skákací hrad. Dlouhé fronty před ním dokazovaly, že jde o jednu z nejoblíbenějších dětských atrakcí. Další atrakce pro děti nechyběly, velké veselí vyvolaly třeba skákání v pytli či přetahování se lanem.

„Je to první ročník, i to je důvod, proč jsme překvapeni takto hojnou účastí,“ těšilo pořadatelku Denisu Malátovou. „Do budoucna uvažujeme o pravidelném zařazení obdobné události mezi naše tradiční,“ dodává.

„Mělo pršet, ale nakonec se udělalo hezky, tak jsme moc rády," říkala Sandra Lučanová z Českého Krumlova, která na událost dorazila se svou téměř tříletou dcerou Viktorkou.“ Na dětském dni se líbilo i Radce Dánové, která do Zahrádky vzala dcerku Kristýnku. Ta v době horka ocenila malý koupací bazének. Obě maminky se však shodly, že nejvíce e těší na večerní koncert kapely Chlapi v sobě.

Dětský den vyvrcholil pěnovou párty. Louka se během okamžiku proměnila ve velký bílý "šlehačkový" mrak, v němž maminky stěží hledaly svá dítka. Netradiční zábava v podobě pěnové show sklidila mezi dětmi obrovský úspěch.

Odpoledne plné zábavy završil koncert krumlovské kapely Chlapi v sobě.

Lada Sojková