"Sjezdovky máme plné sněhu," připomněl Martin Řezáč z lipenského Skiareálu.

Čisté nebe a slunečnoopanovalo sobotunad celým Českokrumlovskem. Po středeční ledovce, čtvrteční podmračené obloze a pátečním dešti opět počasí ukazuje svoji rozmanitost.

"Lidé nám hodně volají, jestli máme sjezdovky vůbec v provozu, když je obleva,"konstatoval v sobotu ráno Martin Řezáč s tím, že v tuto chvíli je aktuálně k dispozici všem lyžařům na Kramolíně celý areál pod sněhem.

"Po páteční oblevě se výrazně ochladilo a teplota klesla pod bod mrazu. Otevřeno a upraveno je všech 7 sjezdovek o celkové délce 6,9 km, což je nejvíce ze všech šumavských skiareálů. Na sjezdovkách leží v průměru 40 centimetrů technického sněhu. V provozu jsou všechny tři 4sedačkové lanovky s vysokou přepravní kapacitou a tři pojízdné koberce ve Foxparku," doplnil Řezáč.

Volno nemají ani silničáři. "Od Hořic na Šumavě výše ráno nasněžilo, takže jsme měli v terénu většinu techniky," hlásila v sobotu dopoledne službukonající dispečerka českokrumlovské Správy a údržby silnic. Během dne už byla ale většina českokrumlovských silnic buď suchých, nebo mokrých.

Na Lipensku v případě ujetých a namrzlých cest ve vyšších polohách jsou ovšem tyto trasy v drtivé většině pokryté inertním posypovým materiálem. Přesto je vhodné jezdit opatrně a zvláště v zastíněných lesních úsecích neriskovat.