Ty se konají v pátek od 13 do 18 hodin a všichni ti, kdo se jich pravidelně účastní, vědí, že je dobré s sebou vzít pejskům a kočičkám krmení a je možné přispět i finančně. A to rovnou v útulku nebo na konto: 19–221241/0100, v.s. 9616. Vánoční návštěvu útulku zpříjemní i hudební vystoupení.

Ovšem pomoc do útulku přijde i dnes díky projektu Pomozte naplnit misky v útulcích. Předvánoční nadílka krmiva odtud poputuje na dvě místa v Jihočeském kraji. Do útulků v Českých Budějovicích a Českém Krumlově.

„Obě zařízení se zařadila mezi mezi 23 útulků, které vybrala nezávislá komise na základě informací vzešlých z průzkumu, který organizovala Nadace na ochranu zvířat, a z informací Státní veterinární správy,“ sdělila Kristýna Kuncová.

Českokrumlovský útulek dostane 931 kilogramů a 53 kilogramů granulí dvou značek. Ty zajistí kvalitní výživu pro obyvatele útulku na přibližně půl roku. Krmivo putuje do útulku díky všem, kdo se zapojili do projektu tak, že buď sami krmivo nakoupili nebo zaslali dárcovskou SMS.