To není úvod nějakého zapomenutého románu Julese Verna, ale realita.  Tedy, pokud vše klapne, do dvou let by se to realitou mělo stát.

Na břehu přehrady by totiž do té doby měl vyrůst projekt s názvem Aquazoo, Environmentální centrum s mořskými živočichy a delfíny.

Projekt, o kterém se ještě na sklonku loňského roku hovořilo v souvislosti s Bechyní, našel ve Frymburku plnou podporu jak u zastupitelů, tak i ve spolupráci se zdejším Wellness hotelem Frymburk.
Jak včera potvrdil starosta Oto Řezáč, zastupitelé městyse kývli na projekt jedno᠆myslně. „Aquazoo bude stát na soukromém pozemku, obec do projektu nevkládá ani pozemky, ani peníze, územní plán takovou stavbu umožňuje," shrnul Oto Řezáč.

Víc než městys bude mít s delfíny co do činění místní Wellness hotel, na jehož pozemcích se má bazén stavět. „Když Aquazoo v Bechyni odmítli, vyvolali jsme s panem Hrubým jednáním a teď už ladíme smluvní podmínky. Do projektu jdeme společně," potvrdil nám informaci předseda představenstva a ředitel hotelu Luděk Křemen.
Cosi pod termínem Aquazoo představit? Vraťme se na začátek. Zjednodušeně je to výletní cíl, který podle toho, co avizují autoři, poučí, zabaví a může i léčit.

Celý článek si můžete přečíst v pátečním vydání Českokrumlovského deníku.