„Jsou tady nějaké děti?“ ptala se Zloba s Karkulkou na začátek. Děti se nenechaly zahanbit a na dotaz pohádkových bytostí urputně a vytrvale křičely. Když však položili stejný dotaz rodičům, jejich reakce byly chladnější. Pro začátek na rozproudění zábavy v malém sále penzionu zazněl známý song zeleného žabáka − Crazy Froga.

Děti tančily a vymýšlely nové taneční kreace do rytmu songu. Nápadité hry pro děti byly prokládány energickými písněmi, např. ptačím tancem či macarenou. Na karnevale byla připravena i bohatá tombola. Jednou ze služeb, kterou mohli rodiče využít, byla i půjčovna kostýmů na místě. To se jeví jako nápaditá služba, zejména pro rodiny s dětmi, které na Lipensku tráví dovolenou a o karnevale se dozví na poslední chvíli.

„Nejvíce se mi zde líbila vhodně zvolená dětská hudba, avšak na dceru byla příliš hlasitá,“ prozradila návštěvnice akce Kateřina Malá z Českého Krumlova, která se karnevalu ve Frymburku zúčastnila vůbec poprvé. „O akci jsem se dozvěděla prostřednictvím sociálních sítí,“ dodává.

Na karnevale bylo možné spatřit čarodějnice, kovboje, ale i superhrdiny jako Spidermany, Batmana či Kapitána Ameriku s jeho pověstným štítem. K vidění byly ale i tradičnější převleky, jako například mušketýr, indián či víly a princezny.

Lada Sojková