Otevření klubu Hnízdo, jenž bude v Rožmberku nad Vltavou sloužit jako mateřské centrum a zároveň soukromá školka pro deset dětí, je doslova na spadnutí.

„Úřad práce už mi poskytl dotaci na zařízení a vybavení školky, také se podařilo sehnat kvalifikovanou učitelku, která sem bude dojíždět z Vyššího Brodu,“ pochlubila se s novinkami iniciátorka vzniku klubu Hnízdo Eva Vejnarová Štandová.

„Ještě nemáme všechna potřebná povolení úřadů, ale jakmile je získáme, provoz školky zahájíme. Myslím, že to bude otázka několika příštích týdnů,“ doplnila.

Do nové rožmberské mateřinky, která najde dočasné zázemí v objektu bývalé radnice, nastoupí po jejím otevření sedm dětí. „Maximální kapacita bude prozatím deset míst. Dům, v němž bude klub sídlit, se ale chystá město zrekonstruovat, pak zřejmě najdeme zázemí v současném objektu radnice a kapacitu školky snad budeme moci navýšit,“ prozradila Eva Vejnarová Štandová.

Protože je nová mateřinka soukromým subjektem, budou rodiče za umístění svých dětí platit měsíční školné ve výši zhruba dva tisíce korun.

„Pokud se nám ale podaří získat ještě dotaci z Evropského sociálního fondu, o kterou už máme zažádáno, budeme moci náklady na provoz klubu částečně hradit z těchto prostředků,“ naznačila Eva Vejnarová Štandová.

Zřízení nové školky starostka Rožmberka nad Vltavou Vladimíra Kolářová vítá. „Budeme jenom rádi, když iniciátorce projektu podnikatelský záměr vyjde, už proto, že podle místních maminek je školka ve Vyšším Brodě obsazená a umístit sem dítě je problematické,“ uvedla.

Eva Vejnarová Štandová svým projektem navázala na někdejší rožmberskou mateřinku, jež ve městě zanikla v 90. letech 20. století. „Chtěla jsem pracovat v Rožmberku a navíc zorganizovat něco, z čeho by měly užitek i ostatní rodiny,“ dodala.