Oprava se týká úseku od domu č. p. 349 v Linecké ulici kus před náměstím až po křižovatku u pomníku obětem války, kde se křižují ulice Linecká, Omlenická a Generála Fanty. Oprava ale povede ještě kousek za křižovatku, takže zasáhne i ulici Omlenickou podél základní školy a ulici Lineckou až po odbočku do ulice Bezručova. V těchto místech nebude možný průjezd. Vozovku bude firma uzavírat po etapách, podle toho, jak budou stavební práce postupovat, a to vždy na nezbytně nutnou dobu. To ovlivní i autobusovou dopravu.

Autobusová zastávka před ZŠ Omlenická bude přesunuta na dobu stavby do ulice Bezručova. Proto nebude možné v této ulici parkovat. K zaparkování mohou motoristé využít parkoviště u sběrného dvora v Omlenické ulici.

„Zahajujeme tak druhou etapu rekonstrukce Linecké ulice,“ řekl starosta Kaplice Pavel Talíř. „Během týdne se práce postupně rozběhnou. Dopravní značení na objížďky je připravené, stejně jako při první etapě.“

Křižovatka u pomníku se nově změní v kruhovou, v ulici vzniknou nové chodníky, ulice dostane stejný ráz jako první úsek, vyvedený v kombinaci asfaltu a dláždění. V projektu je pamatováno také na výsadbu zeleně.

V první řadě ale projdou, stejně jako v první etapě, úpravami a výměnami inženýrské sítě pod zemí. Vjezd k základním školám bude zajištěn.
Tato etapa přijde město na zhruba 25 milionů korun bez DPH a potrvá do konce letních prázdnin.