„Každý, kdo ve středu vyrazí do Skiareálu Lipno, si užije lyžování za dvacku," zve na svah mluvčí areálu Vojen Smíšek. „Zvýhodněná cena skipasu je tradičním rozloučením se zimou v poslední den sezony. Lyžařům i snowboardistům bychom chtěli poděkovat za přízeň v letošní sezoně."

Areál v příštích týdnech čeká odstávka lanovek a příprava na letní sezonu, která vypukne za měsíc, v sobotu 27. dubna, otevřením Království lesa.

Letošní zimu si na Lipně pochvalují, byla prý jedna z nejlepších za poslední roky. Lyžovalo se sto tři dny a díky dostatku přírodního sněhu si ji užili nejen sjezdaři, ale i milovníci běžek. A na své si přišli i bruslaři, kterým mrazy také přály.

„Díky výborným podmínkám jsme mohli všem návštěvníkům nabídnout kvalitní sjezdovky, spoustu zábavy v novém skicrossu a pestré vyžití i mimo svah," hodnotí právě uplynulou zimu Vojen Smíšek.

Sezóna na Lipně ale nikdy nekončí, a tak je potřeba bleskově připravit letní provozy. „Půjčovny už začaly s výměnou sortimentu a v Intersport Rent Kapitanát budou už v sobotu k dispozici jízdní kola a koloběžky," dodává mluvčí. „Cyklisté mohou vyrazit na oblíbenou jezerní cyklostezku. Příjemné teploty vybízí také k návštěvě Stezky korunami stromů, kam v uplynulém víkendu zavítalo šest set návštěvníků. Lákají je sem nejen unikátní výhledy, ale také nová Ptačí stezka s hnízdními budkami a dřevěnými modely ptáčků žijících v okolí."