Původní zprávvy, že ke srážce došlopřed půl devátou ránomezi zastávkou Pražák a stanicí Vodňany, nebyly správné. Osobní vlak vyjížděl z vodňanského nádraží na Číčenice, vlaky se srazily ještě ve Vodňanech, jenom kousek zažlezeničním přejezdem.

„Srazil se tam osobní vlak Volary – Číčenice s manipulačním vlakem. Provoz na trati je přerušen,“ uvedl mluvčí drážní inspekce Martin Drápal.

Podle prvotních informací mluvčí jihočeských hasičů Venduly Matějů jeden člověk zemřel. Dalších dvanáct lidí bylo zraněno, dva těžce. Sanitky všechny rozvezly do nemocnic ve Strakonicích, Písku a Českých Budějovicích.

Odpoledne policisté upřesnili, poté, co podle jmenného seznamu cestujících ověřili přesný počet osob, které byly po neštěstí hospitalizovány v nemocnicích, že do nemocnice v krajském městě bylo přivezeno deset cestujících, z toho pět s těžkým zraněním. Jedné osoby se ujala prachatická nemocnice, další strakonická. Zraněná žena ve věku 68 let zemřelana místě.

"Oba strojvedoucí vyvázli bez vážných zranění," sdělila Jaromíra Nováková z Krajského ředitelství policeJihočeského kraje. "Pomoc poskytovalitaké psychologové hasičského záchranného sboru a Posttraumatického intervenčního týmu Policie ČR. Pomáhali a pomáhají některým zraněným cestujícím a pozůstalým."

Jeden zraněný muž je hospitalizovaný i ve strakonické nemocnici. Je u něj podezření na otřes mozku, lékaři nyní provádějí potřebné testy. Dobrou zprávou je to, že je mimo ohrožení života.

V osobním motorovém vlaku se dvěma vagony cestovalo dvacet lidí. Hasiči museli některé z nich z vagonu vyprostit.

Příčina střetu zatím vůbec není jasná a šetření na místě pokračuje. Nákladní manipulační vlak jel ve směru na Vodňany, osobní vlak ve směru na Číčenice. Objevují se dohady, že osobní vlak pravděpodobně na trati být neměl. Strojvedoucí měl oznámit, že vyjíždí.

Autoři: Jana Štroblová, Zuzana Kyselová
.