„Takový zájem opravdu nikdo z nás nečekal. Bohužel tam máme jen dvě pracovnice,“ řekla ředitelka Charity Kaplice, která za tímto zařízením stojí, Marie Froulíková. Podle jejích slov Depo navštěvuje hodně dětí z Velešína. Nabízí se tedy otázka, zda nad vybudováním podobného zařízení nepřemýšlejí také Velešínští.

„Měli jsme tu již námět, že by bylo dobře, kdyby se tu něco takového uskutečnilo. Momentálně jsme ve fázi, kdy připravujeme projekt,“ uvedl starosta města Josef Klíma.

O nízkoprahová zařízení pro děti a mládež začíná být v regionu zájem, o čemž svědčí i úmysl vybudovat takové zařízení v Benešově nad Černou. Najdou se však lidé, kteří nevidí Depo jako nejšťastnější řešení boje s nudou.

„Děti by se měly podporovat zcela v jiných oblastech, než hrát fotbálek a kulečník,“ napsal například Karel Kltný do jedné z diskuzí na oficiálních stránkách města Kaplice.

„Budou tam různé kroužky. Není vyloučené například vyučování anglického jazyka. Myslím si, že je takové zařízení dobré, pokud mají děti jenom ulici.

„Chceme mladým něco nabídnout. Prostě tu pro ně nic není,“ řekla starostka Benešova nad Černou Veronika Korchová.