Pěkné nové víceúčelové hřiště s umělým povrchem získaly děti a mládež na velešínském sídlišti díky výstavbě sousedního Penny Marketu, neboť vznik hřiště byl jednou 
z podmínek stavby. Hřiště 
v panelovém sídlišti je mládeží hojně využívané, ale také neustále ničené.

A to tak, že se město rozhodlo jednat. „Nechali jsme do těch míst nainstalovat kamery, které hlídají hřiště 
i parkoviště," řekl starosta Velešína Josef Klíma. „Protože se vandalské činy množí, přistoupíme
i k trestům. Opravy hřiště jsou náročné a nekonečné, a přitom úplně zbytečné."
Opravy stojí město tisíce korun, které by mohlo využít jinde.

Co konkrétně se na hřišti děje, popsal Jan Turín, který na hřiště dohlíží. „Mladí se tu baví například tím, že propalují síť kolem hřiště zapalovačem. Sedí u ní na lavičce a zřejmě je baví se dívat, jak hoří. Jednou síť někdo i rozřízl. Také se stalo, že si v zadní síti vyřízli celou branku. Zkracují si tak cestu, když jim mimo hřiště přeletí míč. Obcházet to brankou se jim nechce," povzdychl si.
Přitom je hřiště kdykoliv přístupné, branka se nezamyká. „Také se děcka zavěšují na basketbalových koších a brance a vzpírají se na nich."

„Už se stalo, že to utrhli. Ty tyče na brance byly celé zkřížené," pokračoval Jan Turín.
„Za tu dobu, co se starám o opravy hřiště v regionu, jsem se ještě nesetkal s natolik ničeným plotem, jako u tohoto hřiště," konstatoval Zdeněk Přívratský z firmy, která sportoviště dává do pořádku. V takové míře nejsou ničena ani jiná hřiště ve Velešíně, kterými se město snaží vybavit všechny obytné zóny.

Město proto bude vandaly stíhat a udělovat jim tresty. „Je škoda, že hřiště ničí. Stálo plno peněz a děcka si toho vůbec neváží," posmutněle dodal Jan Turín.

Více čtěte v dnešním (čtvrtečním) vydání Českokrumlovského deníku.