Dá se říci, že koupaliště, které je v provozu druhým rokem, zažilo dva extrémy. Zatímco loni nejenom na koupališti skončilo léto 10. srpna, letos si nového areálu obyvatelé Velešína opravdu užili.

„Doposud ho navštívilo 12 800 lidí," sdělil včera vedoucí Správy majetku Karel Krejčí. „Loni jich bylo 5800. Myslím si, že taková návštěvnost, jako letos, se asi už nebude opakovat."

Enormní sucho se pochopitelně podepsalo i na areálu koupaliště. Trávník zaschnul, zelenal se v něm pouze jetel. „Jetel ale kvete, létají na něho včely a bodají návštěvníky," naznačil mírnou potíž Karel Krejčí. Nicméně po dešti už se tráva zase začíná pomalu zelenat.

Horká sezona také ukázala, že je třeba areál vybavit větším množstvím slunečníků, které se navíc častým používáním poměrně rozbíjejí. „Máme v areálu sice vysazeno dvacet stromů, ale to ještě potrvá, než zajistí kýžený stín," konstatoval Karel Krejčí.

Několikrát v jednom dni přišlo až 500 lidí, a to i přesto, že bazén na koupání není moc veliký. „Lidé o tom vědí, tak ví, do čeho jdou. Ale bazén s atrakcemi je dobrý hlavně pro děti," míní správce.