Stavba přírodního nekrytého koupaliště  totiž rychle pokračuje a spěje do svého závěru. V areálu je už nerezový bazén, a co víc, napouští se vodou.

„Vodu jsme do bazénu napouštěli vždy pouze přes noc, aby během dne kvůli tomu nekolaboval tlak vody ve vodovodu," řekl místostarosta Velešína Jiří Růžička.  „Vodu napouštíme, abychom bazén vyzkoušeli. Je nutné vyzkoušet proplachy rozvodů, čerpadla, vyzkoušet i tepelná čerpadla, filtraci, dávkování chemie a tak dále. Čili jsou to takzvané funkční zkoušky," dodal s úsměvem.

Mezitím pokračují další práce v okolí bazénu, jako úprava terénu, zádlažby, vysazuje se zeleň.  Také se staví domek pro technologii, u vchodu bude zázemí  s pokladnami, sociálním zařízením, sprchami, šatnami, občerstvením.

„Dodělává se také beach volejbalové hřiště. Přijdou tam ještě ruské kuželky a venkovní pig-pongové stoly," doplnil  Jiří Růžička.  „Bazén je komplet hotový a zůstane napuštěný až do jara. Trochu se upustí, aby ho neponičily mrazy. Hotový bude na konci října. Pak bude  odzkoušen a  12. listopadu bude kolaudace.